Tel: +86 152 0161 9036

E-mail: [chráněno e-mailem]

EN
Všechny kategorie

Novinky

Domů>Novinky

Hlavní obsah procesů dokončování ozubených kol

Čas: 2021 07--01 Zobrazení: 61

   Dokončení je posledním krokem zpracování ozubeného kola. Proces dokončování zahrnuje hlavně dvě části: výběr referenčních hodnot a zpracování polotovarů ozubených kol.

1. Výběr referenčních hodnot
   Srovnávací výběr zpracování ozubeného kola se často liší kvůli různé struktuře a tvaru ozubeného kola. Ozubená kola s hřídeli jsou umístěna hlavně pomocí vrcholových otvorů. U dutých hřídelů se po vyvrtání středového vnitřního otvoru používají šikmé povrchy otvorů na obou koncích pro polohování. Když je průměr otvoru velký, používají se kuželové zátky. Přesnost polohování vrcholů je vysoká a referenci lze překrývat a sjednocovat. U ozubených kol s otvory jsou při zpracování povrchu zubu často používány následující dva způsoby polohování a upínání.

   (1) Umístění na vnějším kruhu a čelní ploše. Když je odpovídající mezera mezi obrobkem a přitěžujícím trnem velká, použijte číselníkový úchylkoměr k opravě vnějšího kruhu k určení polohy středu a koncovou stranu použijte pro axiální polohování a upněte ji od druhé čelní plochy. Tato metoda polohování má nízkou produktivitu, protože každý obrobek musí být kalibrován. Současně to vyžaduje velmi silně pro vnitřní a vnější kruh souose zubového polotovaru, ale ne vysoké požadavky na přesnost upnutí. Je tedy vhodný pro kusovou i malosériovou výrobu.

   (2) Polohování s vnitřním otvorem a čelní stranou. Tato metoda polohování má lokalizovat vnitřní otvor obrobku, určit polohu polohování a poté použít koncový povrch jako referenční osové umístění a upnout koncový povrch. Tímto způsobem lze polohovací vztažný bod, návrhový vztažný bod, nulový bod sestavy a nulový bod měření překrývat. Přesnost polohování je vysoká, což je vhodné pro hromadnou výrobu. Přesnost výroby svítidla je však relativně vysoká.

2. Zpracování polotovarů ozubených kol
   Zpracování polotovaru před zpracováním povrchu zubu zaujímá velmi důležitou pozici v celém procesu zpracování ozubeného kola. Protože měřítka používaná pro obrábění a testování povrchu zubů musí být v této fázi zpracována a podíl hodin na zpracování polotovaru ozubeného kola je relativně velký, musíme věnovat pozornost zpracování polotovarů ozubených kol bez ohledu na zlepšení produktivity nebo zajištění zpracování ozubeného kola úhel kvality. Pokud jde o technické požadavky na převodový vzor, ​​je třeba věnovat pozornost požadavkům na přesnost dodatkového kruhu, pokud je uvedeno, že ke stanovení vůle na straně zubu se používá zmenšení tloušťky zubu indexového kruhu, protože detekce tloušťky zubu je měřeno měřítkem kruhu dodatku. Přesnost kruhu dodatku je příliš nízká, což nevyhnutelně způsobí, že měřená tloušťka zubu nebude přesně odrážet velikost boční vůle zubu. Během tohoto zpracování je tedy třeba věnovat pozornost následujícím třem problémům:

   (1) Pokud se jako referenční měření použije kruh dodatku, měla by být přísně kontrolována rozměrová přesnost dodatkového kruhu.

   (2) Zajistěte svislost mezi polohovacím čelním povrchem a polohovacím otvorem nebo vnějším kruhem.

   (3) Zlepšete výrobní přesnost vnitřního otvoru ozubeného kola a snižte vůli pomocí upínacího trnu.

图片 1 副本
1 副本